...

Skúsenosti s OVB: Správne poistenie Martinovi zachránilo príjem po úraze

Martinovi Masárovi sa stal úraz, pre ktorý niekoľko mesiacov nebol schopný pracovať. Z finančného hľadiska však našťastie neprišiel o nič. Vďačí za to správne nastavenému poisteniu a finančnému sprostredkovateľovi, svojmu bratovi Jurajovi Masárovi.

Martin by svojím príbehom chcel poučiť ľudí, ktorí o význame poistenia pochybujú a majú pocit, že tým len „sponzorujú“ poisťovňu. Sám ostal na PN niekoľko mesiacov, pričom potreboval zabezpečiť domácnosť a svoje dve deti, ktoré práve začali chodiť na strednú školu.

V nemocnici mal až o polovicu vyšší príjem

Šťastím v nešťastí bolo, že si Martin Masár platil až dve poistky na zabezpečenie počas práceneschopnosti, pokrytý mal aj pobyt v nemocnici a úrazové poistenie. „Prečo dve poistenia PN? Pretože som menil zamestnanie, zvýšil sa mi príjem a to jedno poistenie by nevykrylo môj príjem, tak mi finančný poradca nastavil správne poistenie,“ vysvetľuje Martin.

Z dvoch poistení v prípade PN mu preto, že mal úraz, poisťovňa vyplácala dvojnásobnú dávku ako pri zvyčajnej práceneschopnosti. „V nemocnici som bol takmer mesiac a poistenie pobytu v nemocnici bola veľmi dobrá pomoc rodine. Veď si predstavte, že mesiac ležíte a nemôžete vlastne nič,“ spomína na nepríjemný mesiac. Počas zotavovania sa však vďaka poisteniu dostával až 150 % svojho bežného príjmu. Aj po pobyte v nemocnici ostal jeho príjem vysoký a poistky spolu s dávkou od Sociálnej poisťovne mu zabezpečili 120 % zvyčajného príjmu.

Ak by nemal úraz, ale práceneschopný by bol pre chorobu, aj tak by mu poistenie zabezpečilo až 90 % bežného príjmu. „Plus, mám poistenie závažných ochorení v prípade, ak by liečba trvala dlhšie,“ dodáva Martin.

Úrazové poistenie sa vypláca až neskôr a vyplýva z bodového ohodnotenia daného úrazu. Úraz však má rodina poistený aj u detí a pri každom z nich sa už poistenie využilo. Napríklad Martinova dcéra sa obarila vriacou vodou. Našťastie sa Martinova dcéra z popálením dostala bez následkov a z úhrady škody jej rodičia zaplatili inštruktora lyžovania, ktorý ju naučil veľmi dobre lyžovať. ????

Na financie nemusíte byť sami

Všetko je to o nastavení výšky poistení na základe príjmu a výdavkov v domácnosti. Okrem správne nastaveného poistenia pri úrazoch a pobyte v nemocnici poradil Juraj bratovi aj s investovaním, s nastavením správnej rezervy, ba dokonca sa Martinovi podarilo s pomocou jedného Jurajovho telefonátu do banky znížiť aj úrok na hypotéke.

„Myslím si, že v dnešnej dobe, ak sa nevenujete profesionálne financiám, nedokážete sledovať celý finančný trh a poisťovníctvo a nastaviť si to sám,“ vysvetľuje Martin Masár, prečo je rád, že má finančného sprostredkovateľa – a to priamo v rodine. Ak je nejaký aj vo vašom okolí, nebojte sa ho osloviť. Ak žiadneho nepoznáte, nájdite si sprostredkovateľa OVB vo svojom okolí.

Galéria k článku

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.